need for speedبازی زیبای

need for speedبازی زیبای

نامی آشنا برای تمامی بازی بازها و حتی خیلی از مردم عادی که خیلی ها به خاطر آن با شرکت بزرگ EA آشنا شدند است. این سری بسیار محبوب چند سالی است که با بازی های متوسط و یا ضعیف، طرفداران خود را ناراضی کرد و حتی آخرین نسخه ی آن یعنی Shift که توانسته بود بازخوردهای خوبی از طرف منتقدان بگیرد، بازهم به دلیل اینکه بازی به پیست وارد شده بود و بیشتر به سبک شبیه سازی روی آورده بود نتوانست بسياری از طرفداران خود را راضی کند ولی مثل اینکه EA می خواهد اينبار واقعاً اينكار را کند زیرا ساخت شماره ی بعدی را به سازنده ی موفق سری بازی های Burnout یعنی شرکت Criterion Games سپرده است و این شرکت نیز قصد دارد نسخه ای جدید از سری Hot Pursuit که یکی از محبوب ترین نسخه های NFS بوده است را بازسازی كند. ما در این مقاله اطلاعاتی را که بيشتر آنها از نمایش این بازی در کنفرانس EA در E3 امسال به دست آمده است، برای شما آورده ایم.


اگر Hot Pursuit 2 را بازی کرده باشید، حتماً مسابقات هیجانی به همراه تعقیب و گریز پلیسی آن در جاده های بسیار زیبا را به یاد می آورید و اینکه در بعضی از مسابقات به شما اجازه داده می شد که با ماشین پلیس به دنبال مسابقه دهنده ها بیفتید. ولی اینبار بازی دو مد کاملاً جدا دارد، یکی به عنوان پلیس و دیگری مسابقه دهنده. در این بازی سعی شده که مسابقه دهنده احساس یک خرگوش را داشته باشد، درحالی که پلیس ها احساس یک سگ که به دنبال خرگوش هستند را دارند. یعنی پلیس ها قوی ترند و آسیب خاصی نمی بینند درحالی که مسابقه دهنده ها سریعتر هستند ولی از طرف پلیس ها انواع بلا بر سر آنها نازل می شود و به نظر در قسمت چندنفره مسابقه دهنده ها کار سخت تری دارند.
هم پلیس ها و هم مسابقه دهنده ها 4 قابلیت دارند. پلیس ها می توانند، دستور بسته شدن جاده یا استفاده از EMP برای ایجاد اختلال در رادار و صفحه ی بازیکن تحت تعقیب و یا پشتیبانی هوایی و همچنین گذاشتن Spike Strips (تیغ) در مسیر شخص تحت تعقیب به منظور پنچر شدن ماشینش را بدهند. همچنین شخص تحت تعقیب می تواند از نیترو و همچینین یک نیترو ی پرقدرت تر به نام OverDrive استفاده کند. درضمن می تواند با فرستادن نویز در رادار و بیسیم پلیس اختلال ایجاد کند. نکته ای که در مورد این قابلیت هاست، این است که پس از استفاده از هر کدام تا یک زمان معین نمی توان دیگر از همان قابلیت استفاده کرد.


گیم پلی بازی دوباره به عناوین معروف NFS همچون Most Wanted و همچنین بازی Burnout نزدیک شده است و مهم ترین قسمت گیم پلی تعقیب و گریز است. یکی از راه های راحت برای فرار از دست پلیسان دور زدن کامل و سپس استفاده از قابلیت ایجاد نویز است و وقتی فرد فراری 10 تا 15 ثانیه بتواند خارج از دید پلیسان باشد، آن راند را می برد.


سیستمی به نام Autolog برای قسمت چندنفره ی بازی نيز در نظر گرفته است که در E3 مانور زیادی روی آن شد. در این سیستم گزینه های Photos ،NFS Feed ،NFS Friends ،Career ،Autolog Recommends، NFS News و NFS Store وجود دارد. بازیکنان در این سیستم می توانند از تمامی اخبار و مسابقاتی که برگزار شده است و یا در حال برگزاری است و یا اینکه کسی رکوردشان را زده است با خبر شوند و مثلاً کسی که از همه بیشتر تحت تعقیب است را ببیند و به دستگیری آن بشتابند تا امتیاز بیشتری بگیرند و درجه ی خود را بالا ببرند. البته امتیاز گرفتن و ترقی برای پلیس ها و مسابقه دهنده ها متفاوت است. قسمت Autolog Recommends به شما شرکت در بعضی از مسابقات را پیشنهاد می کند. همچنین در قسمت Photos افراد می توانند عکس واقعی خودشان را بگذارند.
قسمت چندنفره تا 8 نفر را پشتیبانی می کند که با ترکیب های مختلف می توانند به مسابقه بپردازند؛ مثلاً 5 نفر پلیس باشند و سه نفر فراری. در کل به نظر میرسد سازندگان روی قسمت چند نفره زیاد کار کردند تا با پتانسیل بازی و جذابیت آن بتوانند این بازی را یکی از محبوب ترین بازی های چند نفره، مخصوصاً در سبک رانندگی کنند.
فعلاً تمام ویدیو ها فقط تعقیب و گریز در این بازی را به نمایش گذاشتند که همگی برای بخش چندنفره ی بازی بود ولی در منوی بازی برای قسمت تک نفره ی بازی برای پلیس چهار گزینه ی Career، Patrol، Interceptor و Pursuit Race و برای مسابقه دهنده چهار گزینه Rap Sheet، Cruise، Race Pursuit و Interceptor دیده شده است که سازندگان هنوز توضیحی درباره ی آنها نداده اند.

از لحاظ گرافیکی بازی در سطح قابل قبولی نشان می دهد: پس زمینه های بسیار زیبا و پویا، رنگ آمیزی خوب محیط، شبیه سازی ظاهری خوب از خودرو ها و فیزیک خوب بازی، البته در یکی از ویدیو های بازی که یک Bugatti Veyron16.4 به دنبال Koenigsegg CCX است در پایان که Koenigsegg CCX خراب می شود یک باگ گرافیکی دیده شده است که به گفته ی سازندگان بازی در زمان عرضه، بازی گرافیک بهتر و باگ های کمتری خواهد داشت. تا حالا به جز دو خودروی ذکر شده خودرو های دیگری همچون Ford Shelby GT500 و Pagani Zonda Cinque و Lamborghini Reventon حضورشان در بازی تایید شده است. از لحاظ صداگذاری نیز بازی به نظر خوب می آید، صداهای بیسیم پلیس، برخورد ماشین ها و همچنین موتور خودرو ها همگی خوب به نظر می رسند.
بازی در 16 نوامبر امسال در آمریکا و در 19 نوامبر در اروپا بر روی سه پلتفورم X360 ،PS3 و PC عرضه می شود. همچنین نسخه ای از این بازی برای کنسول Wii توسط شرکت Exient در حال تهیه است. حال باید تا تاریخ عرضه منتظر ماند تا ببینیم که آیا این سری دوباره به اوج خود باز می گردد یا بازهم با بازی ضعیفی روبرو هستیم که فقط توسط EA تبلیغات خوبی روی آن انجام شده است.

اطلاعاتی در مورد بازی Need for Speed: Hot Pursuit :

  • شرکت سازنده بازی : استودیوی Criterion Games
  • شرکت منتشرکننده بازی : کمپانی Electronic Arts
  • تاریخ رسمی انتشار بازی : ۱۶ نوامبر ۲۰۱۰
  • ژانر بازی : مسابقات اتومبیلرانی
  • میزان دشواری بازی : متوسط
  • مدت زمان متوسط برای آشنایی با محیط بازی : حدود نیم ساعت
  • درجه بندی ESRB برای محدوده بندی سنی بازی : E10+ -  مناسب برای تمام افراد و گروه های سنی ۱۰ سال و بالاتر

 

حداقل نیازمندی های سیستمی برای اجرای بازی Need for Speed: Hot Pursuit :

OS: Windows XP/Vista/7
Processor: Intel Core 2 Duo @ 1.8 Ghz / AMD Athlon 64 X2 4000+
Memory: 1.5 Gb
Hard Drive: 6.5 Gb free
Video Memory: 256 Mb
Video Card: nVidia GeForce 7800 / ATI Radeon X1900
Sound Card: DirectX Compatible
Network: 512 Kbps Broadband Internet Connection for Online Multiplayer
DirectX: 9.0c
Keyboard
Mouse
DVD Rom Drive

تعداد:2dvd

18,000 ريال خرید پستی
برچسب ها : need for speedبازی زیبای , نید فور اسپید -ماشینی

نظرات

تا کنون هیچ نظری درباره این محصول ثبت نگردیده است.
ارسال نظر

دوستان ما

اخبار